Достапни линкови

Против сивата економија со помали даноци и со поефикасни инспектори


Против сивата економија со помали даноци и со поефикасни инспектори
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:10 0:00

Најголемо намалување на сивата економија имало во 2008 со преминот од прогресивен кон рамен данок. Тоа се должи на општото намалување на даноците во делот на личен доход. Сивата економија може да се намали и со јакнење на капацитетите на инспекторатите, вели Благица Петрески од Фајнанс Тинк.

Категории

XS
SM
MD
LG