Достапни линкови

Баербок за РСЕ: Русија сака да го покори целиот украински народ


Баербок за РСЕ: Русија сака да го покори целиот украински народ
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

Германската министерка за надворешни работи Аналена Баербок порача дека нејзината земја ќе продолжи да испраќа оружје и друга поддршка за Украина дури и ако Русија целосно го прекине снабдувањето со гас за Европа. Шефицата на германската дипломатија меѓудругото, изрази сомнеж за преговорите со Москва, велејќи дека Русија бара „покорување на целиот украински народ“.

Категории

XS
SM
MD
LG