Достапни линкови

Хајредини – Половина администрација не работи ништо


Хајредини – Половина администрација не работи ништо
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:48 0:00

Сите знаат дека имаме 150 илјади луѓе државна администрација, каде што половина не работат и нема што да работат. Владата не спомна дека треба да се намали администрацијата, ни збор од тоа. Вакви влади не можат да преземат такви радикални чекори за менување, за да има пари да ги враќаме долговите, вели поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG