Достапни линкови

Џозеф - Путин „победува“ на Балканот со одржување нестабилност


Џозеф - Путин „победува“ на Балканот со одржување нестабилност
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:09 0:00

Руското влијание и руските цели се задоволени и без војна. Путин не победува на Балканот само ако има нова војна. Не , Путин победува со овој статус кво. Путин победува со одржувањето нестабилност. Тоа е победа, вели во интервју за РСЕ, Едвард Џозеф, познавач на состојбите на Балканот.

Категории

XS
SM
MD
LG