Достапни линкови

Мицкоски – Избори за спас на Македонија


Мицкоски – Избори за спас на Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Секој поминат ден со СДСМ и ДУИ на власт сме поблиску до опасноста да ја снема Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на митинг во Скопје, на кој побара предвремени парламентарни избори. Ако нема одлука за избори летово, тој се закани со блокади на институциите и на патиштата.

Категории

XS
SM
MD
LG