Достапни линкови

Осигурителните компании не сакаат да ги осигураат сите земјоделски производи


Осигурителните компании не сакаат да ги осигураат сите земјоделски производи
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:11 0:00

Делумно е точно дека свеста на земјоделците за осигурување на посевите не е на највисоко ниво, но тука има и друг проблем, а тоа е дека компаниите не сакаат да ги осигуруваат сите земјоделски производи, вели претседателот на Асоцијацијата на земјоделци Петар Стојкоски.

Категории

XS
SM
MD
LG