Достапни линкови

Наумовски – Проширување на ЕУ за конечна стабилизација на Западниот Балкан


Наумовски – Проширување на ЕУ за конечна стабилизација на Западниот Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:19 0:00

Руската инвазија врз Украина ја освести ЕУ дека има нарушување на основите на меѓународното право на европскиот континент. Проширувањето е тесно поврзано и со европската безбедносна политика во насока на конечна стабилизација на Западниот Балкан, вели поранешниот вицепремиер за евроинтеграции Васко Наумовски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG