Достапни линкови

Николоски - Убедувањето заврши, сега ја притискаме власта да има избори


Николоски - Убедувањето заврши, сега ја притискаме власта да има избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:34 0:00

Со месеци се обедуваме низ политички дијалог да ја убедиме власта да одиме на предвремени парламентарни избори, сега сме доведени во ситуација да мораме да ја притиснеме власта. Затоа ја правиме активната блокада на Собранието. и затоа најавивме протест на 18 јуни, вели Александар Николоски.

Категории

XS
SM
MD
LG