Достапни линкови

„Климатски клупи“ за совесен поглед


„Климатски клупи“ за совесен поглед
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Со клупи кои се за 85 сантиметри повисоки од вообичаените, Данците имаат цел да ја подигнат свеста за климатските промени и да покажат какви се предвидувањата за подигнување на нивото на морето, до крајот на овој век.

Категории

XS
SM
MD
LG