Достапни линкови

Петковска - Медиумите во Македонија долго се во длабока криза


Петковска - Медиумите во Македонија долго се во длабока криза
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:39 0:00

Медиумите во Македонија подолго време се во длабока криза, институциите потфрлаат во создавањето на амбиент за нивно функционирање, вклучително и за постапувањето за нападите кон новинари, вели Билјана Петковска од Македонскиот институт за медиуми. Независноста на медиумите сега е и под ризик од враќањето на државното рекламирање во приватни медиуми.

Категории

XS
SM
MD
LG