Достапни линкови

Што ако навистина ни ги исклучеа Фејсбук и Инстаграм?


Што ако навистина ни ги исклучеа Фејсбук и Инстаграм?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Тоа што се шушна дека Фејсбук и Инстаграм може да бидат недостапни за корисниците во Европа, поради проблем со европските регулативи за пренос на лични податоци меѓу ЕУ и САД, не било вознемирувачки аларм за младите кои зборуваа пред камерата на РСЕ. Иако Мета демантираше, младите се сигурни дека би се снашле дури и да беше вистина.

Категории

XS
SM
MD
LG