Достапни линкови

Кочоски - Колку работна сила ќе извеземе, толку и да увеземе


please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00
Директен линк

Сакаме да поставиме основи за „увоз“ на работна сила во Македонија, и колку млади времено ќе излезат од земјата, толку и да донесеме, оти земјата се соочува со немање на работна сила во одредени дејности, вели Зоран Кочоски, сопственик на Коузон, агенција која посредува за работа во странство.

Категории

XS
SM
MD
LG