Достапни линкови

Турската лира расте, но граѓаните и натаму страхуваат


Турската лира расте, но граѓаните и натаму страхуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Турската лира почна да расте по новите владини мерки, но економскиот систем сè уште се соочува со ризици. Токму новите мерки можат да доведат до тешкотии во земјата поради зголемената инфлација и намалувањето за девизните резерви.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG