Достапни линкови

Славески - Буџетот е како дупната вреќа


Славески - Буџетот е како дупната вреќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:29 0:00

Буџетот е како дупната вреќа и за оваа година, а ќе биде и за следната година. Најголем ризичен фактор е изгубената контрола врз расходите, што произлегуваат од енергетската криза. Секој министер за финансии треба да се плаши кога нема контрола над буџетот, вели професор Трајко Славески за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG