Достапни линкови

Отстранети остатоците од автобусот во кој загинаа 46 лица


Отстранети остатоците од автобусот во кој загинаа 46 лица
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

Остатоците од автобусот што излетал и се запали во западна Бугарија рано во вторникот, при што загинаа 46 лица изутрината беа отстранети од местото на настанот. Автобусот превезувал луѓе во Северна Македонија од туристичко патување во Истанбул. Седум преживеани се хоспитализирани по несреќата, а меѓу загинатите има и 12 деца. Причината за инцидентот не е веднаш потврдена, но се чини дека автобусот удрил во заштитната шина на автопатот.

Категории

XS
SM
MD
LG