Достапни линкови

Стотици мигранти на границата меѓу Белорусија и Полска


Стотици мигранти на границата меѓу Белорусија и Полска
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:14 0:00

Полското министерство за одбрана објави видео од границата со Белорусија, каде што има стотици мигранти кои сакаат да влезат во Полска. Во изминативе месеци, илјадници мигранти од Блискииот Исток, Азија и Африка, преку Белорусија, се обидуваат да влезат во соседните Полска, Литванија, и Летонија.

Категории

XS
SM
MD
LG