Достапни линкови

Академик Беџети - Проблемот со инфлацијата е многу сериозен


Академик Беџети - Проблемот со инфлацијата е многу сериозен
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:27 0:00

Германија забележува највисока стапка на инфлација од 1993 навака и проблемот е навистина многу сериозен, а Македонија освен со Германија, со другите земји од ЕУ има дефицитарен трговски биланс и затоа ќе треба да се води сметка колку условно кажано, увезената инфлација ќе не погоди нас, вели академик Абдулменаф Беџети во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG