Достапни линкови

Пожарот во ковид центарот во Тетово


Пожарот во ковид центарот во Тетово
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Полицијата и службениците за јавно здравје соопштија дека најмалку 10 лица загинале, а повеќемина се повредени од пожарот во импровизирана болница за пациенти со ковид-19. Повредениот медицински персонал и пациентите се префрлени во болниците во Скопје. Причината за пожарот се утврдува.

Категории

XS
SM
MD
LG