Достапни линкови

Попишувачите на терен

На 5 септември стартуваше теренското попишување на населението, домаќинската и објектите во Македонија. Пописот ќе трае до 30 септември. Ова е прв поспис во земјава по пауза од 19 години. Поради пандемијата со ковид, таму каде што може попишувањето се врши на отворено.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG