Достапни линкови

Бајден: повлекувањето од Авганистан, исправна одлука


Бајден: повлекувањето од Авганистан, исправна одлука
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден го бранеше повлекувањето на американската војска, обвинувајќи ја авганистанската влада за успехот на талибанците.

Категории

XS
SM
MD
LG