Достапни линкови

Нема место за култура во земја во која партиските определби ја обликуваат сцената


Нема место за култура во земја во која партиските определби ја обликуваат сцената
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:51 0:00

Културата нема да престане да биде монета за поткусурување сè додека политиката и партиите се во сите пори на општеството. Сè додека се добиваат проекти и позиции по партиска заслужност, сè додека постојат црни листи не можеме ни да зборуваме за уметност, вели за РСЕ Дарија Андовска, уметник.

Категории

XS
SM
MD
LG