Достапни линкови

Предан - За инвестиции е потребна стабилна и правна држава


Предан - За инвестиции е потребна стабилна и правна држава
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:02 0:00

На С. Македонија ѝ се потребни нови инвестиции, а инвеститорите сакаат да дојдат во земја каде навистина може да работат во многу стабилна и во добра правно регулирана средина. Овде прашањата на корупција и организиран криминал се суштински, вели словенечкиот амбасадор Милан Предан.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG