Достапни линкови

Димковска - Нема да излеземе попаметни од пандемијата


Димковска - Нема да излеземе попаметни од пандемијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:31 0:00

Кога почна пандемијата бев краен оптимист дека навистина таа нешто ќе не научи. Меѓутоа колку што поминува времето сè повеќе ми се чини дека нема да излеземе попаметни од оваа несреќа, од оваа катастрофа што му се случи на човечкиот род и на светот воопшто, вели писателката Лидија Димковска.

Категории

XS
SM
MD
LG