Достапни линкови

„Вон ѕидовите“- Втора Парада на гордоста


„Вон ѕидовите“- Втора Парада на гордоста
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Втората Парада на гордоста под мотото „Вон ѕидовите“ се одржа денеска во Скопје. Парадата започна од паркот „Жена борец“, а заврши кај Школка во Градскиот парк. Со парадата се славеше, слободата, различноста, прифаќањето и љубовта.

Категории

XS
SM
MD
LG