Достапни линкови

По смртоносното торнадо во Чешка


По смртоносното торнадо во Чешка
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Јужноморавскиот регион во Чешка, особено областите Брецлав и Ходонин, во четвртокот вечерта беа погодени од многу силно невреме со град, кое оштети куќи, автомобили и зеленило. Се појави и торнадо при што загинаа најмалку три лица, а околу 200 луѓе се повредени.

Категории

XS
SM
MD
LG