Достапни линкови

Петровска - 37 општини немаат инспектор за животна средина


Петровска - 37 општини немаат инспектор за животна средина
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:56 0:00

Требал ли државниот инспекторат за животна средина да постапи за користењето на опасни загадувачки масла во болницит и дали на загадувачите повеќе им се испалти да загадуваат и потоа да ги плаќаат казните? На овие теми разговараме со директорката на Државниот инспекторат за животна седина Ана Петровска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.


Категории

XS
SM
MD
LG