Достапни линкови

Протест во Скопје: Слобода за Македонија, правда за уставобранителите


Протест во Скопје: Слобода за Македонија, правда за уставобранителите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Повеќе илјади граѓани вечерва протестираа пред Владата и Собранието со барање за ослободување на осудените за насилниот упад во Собранието на 27 април 2017. Покрај ослободување на осудените, од говорница пред Собранието беше побарана и оставка од Владата на Зоран Заев, да не се дигитализираат учебниците, распуштање на Собранието, предвремени избори и поништување на Преспанскиот договор.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG