Достапни линкови

Ангеловски - Жално е што Вардар испадна од Прва лига


Ангеловски - Жално е што Вардар испадна од Прва лига
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:53 0:00

Вардар е нашиот бренд, гордост на фудбалска Македонија и сите што дозволија да се случи тоа треба да се запрашаат зошто? Несфатливо една екипа која играше во групна фаза на Лига Европа и доби 7 милиони евра да дозволиш да се распадне, вели селекторот на фудбалската репрезентација Игор Ангеловски.

Категории

XS
SM
MD
LG