Достапни линкови

Изборите во Албанија клучни за евроинтеграциите


Изборите во Албанија клучни за евроинтеграциите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Во Албанија денеска се гласа на парламентарните избори, кои се одвиваат во услови на пандемијата и остро ривалство меѓу двете најголеми партии во земјата. На изборите се гледа како на клучни за европската интеграција, која се уште чека на отворање на претпристапните преговори со ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG