Достапни линкови

Неколку илјади луѓе протестираа за ослободување на осудените за „27 април“


Неколку илјади луѓе протестираа за ослободување на осудените за „27 април“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Учесниците на протестот пеат патриотски песни и скандираат „Никогаш северна, само Македонија“, како и „Слобода за браќата“. Тие побараа безусловно ослободување на осудените за насилствата од 27 април 2017 година.

Категории

XS
SM
MD
LG