Достапни линкови

Мисајловски - Власта потфрли во набавката на вакцини


Мисајловски - Власта потфрли во набавката на вакцини
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:12 0:00

Гледаме како сите земји се борат на кој било начин да ги обезбедат вакцините, а во Македонија ги нема или се во многу мал број. Прочитав дека околу 15 илјади граѓани веќе се вакцинирале во соседна Србија и тоа е срам за државата, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG