Достапни линкови

Борисов: уморен сум да ја сносам целата одговорност сам


Борисов: уморен сум да ја сносам целата одговорност сам
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, чија централно-десничарска партија ГЕРБ, според излезните анкети, треба да победи на вчерашните парламентарни избори, ги повика неговите противници да ги здружат силите, навестувајќи ја идејата за формирање експертска влада.

Категории

XS
SM
MD
LG