Достапни линкови

Царовска не го коментира етичкиот дел за тендерите за нејзиниот партнер


Царовска не го коментира етичкиот дел за тендерите за нејзиниот партнер
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:29 0:00

Министерката за образование Мила Царовска не одговори дали е етички нејзиниот партнер да аплицира за тендери во период кога таа е министерка. За РСЕ таа вели дека неколкупати го кажала нејзиниот став по тоа прашање, но за етичкиот дел избегна да даде одговор.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG