Достапни линкови

Имунизација на граѓаните над 77 години


Имунизација на граѓаните над 77 години
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Со вакцинација на лицата над 77 години започна имунизација на населението против ковид-19. За нив се резервирани 24 илјади вакцини вакцини од фармацевтска компанија АстраЗенека кои во земјава пристигаа изминатиот викенд. Граѓаните кои се вакцинираа велат дека се чувствуваат добро. Докторите се задоволни од одѕивот.

Категории

XS
SM
MD
LG