Достапни линкови

Сељами- нема да ставиме потпис на незаконски попис


Сељами- нема да ставиме потпис на незаконски попис
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:22 0:00

Заменик директорот на Државниот завод за статистика Иљми Сељами за вмешувањето на политичарите во лобирањето за попишување на дијаспората вели- јас не се чудам зошто Албанците ги повикуваат да се попишуваат Албанците, но се чудам зошто Македонците ги повикуват Македонците да не се попишуваат?

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG