Достапни линкови

„Со тимска комуникација и желба за работа се ќе си дојде“


„Со тимска комуникација и желба за работа се ќе си дојде“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Овогодинешната победничка видео игра на хакатонот Глобал Гејм Џем Македонија е „Твин Дрифтерс“, едноставна но впечатлива игра. Петчлениот тим Red Impulse не очекувале да победат, но велат дека во самиот процес на создавањето на играта тие ги усовршиле своите вештини. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG