Достапни линкови

Арсовски - Неразбирливо е да нема амбасадори во најзначајните политички центри


Арсовски - Неразбирливо е да нема амбасадори во најзначајните политички центри
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:58 0:00

Поранешниот прв амбасадор на Македонија во Грција и сега претседател на Советот на амбасадори Љупчо Арсовски, зборува за професионалноста на македонската дипломатија, за спорот со Бугарија и односите со Грција по потпишувањето на Преспанскиот договор.

Категории

XS
SM
MD
LG