Достапни линкови

Три доживотни и две казни од 9 и 15 години за Монструм


Три доживотни и две казни од 9 и 15 години за Монструм
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Три доживотни казни затвор за директните извршители на петкратното убиство кај Смиљковското Езеро во 2012 година, и затворски казни од 9 и 15 години за двајца помагачи, е епилогот од случајот Монструм. На осудените им е определен притвор до правосилност на пресудата. Сепак, двајца од осудените на доживотен затвор веќе 9 години се во бегство во Косово, а косовските власти одбиваат да ги екстрадираат.

Категории

XS
SM
MD
LG