Достапни линкови

Проблем со пописот е што ќе се одржи во време на пандемија


Проблем со пописот е што ќе се одржи во време на пандемија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00
Директен линк

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вели дека стравува за пописот поради тоа што ќе се одржи во време на пандемија. Според него, одењето на попишувачите во домовите на граѓаните е здравствен ризик. Пописот во С.Македонија е планиран за Април 2021

XS
SM
MD
LG