Достапни линкови

Порано децата растеа на улица


Порано децата растеа на улица
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00
Директен линк

„Порано децата растеа на улица, а сега не смееш дете да пуштиш од куќа, од двор“, вели Румена Ѓурчиќ, која беше дојдена да и оддаде почит на Вања пред нејзиното училиште. „Внуците мои не знаат што е надвор да излезат да играат. Мора и до школо и секаде да се носат“, вели таа.

XS
SM
MD
LG