Достапни линкови

Не постои безбедно место во Газа


Не постои безбедно место во Газа
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:53 0:00
Директен линк

Елизабета Ел-Кедра, Македонка која 30 години живее во Газа, за РСЕ раскажува како сведочела за многу човечки трагедии и судбини дури се криела во болницата во која работела. Ел -Кедра и сопругот беа евакуирани и сега се во Северна Македонија.

XS
SM
MD
LG