Достапни линкови

Треновски - Неколку критични точки околу граѓанската обврзница


Треновски - Неколку критични точки околу граѓанската обврзница
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00
Директен линк

Државата треба да внимава на неколку критичните точки кога пласира граѓански обврзниците за да не предизвика дисторзија на пазарот со капитал, вели професор Борче Треновски. Треба да внимава колку обврзници пласира на пазарот за да не предизвика „ефект на истиснување на приватниот сектор“.

XS
SM
MD
LG