Достапни линкови

„Одбојката заслужува внимание како ракометот, кошарката и фудбалот“


„Одбојката заслужува внимание како ракометот, кошарката и фудбалот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

„Треба повеќе млади да дадат шанса и на одбојката, дека стварно е преубав спорт“, смета најмладиот одбојкар во Македонската репрезентација, 18-годишниот Тино Шулајковски. Македонската одбојкарска репрезентација се пласираше во европското првенство, па така Шулајковски се надева дека овој спорт ќе добие поголемо внимание.

Категории

XS
SM
MD
LG