Достапни линкови

Колку Бајден ќе може да се ангажира во светот и регионот?


Колку Бајден ќе може да се ангажира во светот и регионот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:47 0:00

Американскиот претседател Џо Бајден со неговите први потези го потврдува она што го ветуваше, односно дека Соединетите држави ќе ги обноват сојузите и повторно ќе се „ангажираат“ со светот. Што може да очекува Македонија?

Категории

XS
SM
MD
LG