Достапни линкови

Зибери - Кандидатурата за премиер нема да ми пречи на функцијата омбудсман


Зибери - Кандидатурата за премиер нема да ми пречи на функцијата омбудсман
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:05 0:00

Законот во ниту една одредба не забранува кандидат кој бил номиниран за можен премиер да нема право да се кандидира за функцијата Народен правобранител, вели новиот омбудсман Насер Зибери за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG