Достапни линкови

Милевски - Потребно е системско решение за општинските долгови


Милевски - Потребно е системско решение за општинските долгови
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:12 0:00

Треба да се најде системско решение за проблемот со долговите кој го имаат јавните претпријатија основани од општините, вели министерот за локална самоуправа Горан Милевски во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Со Милевски зборуваме и за длабокиот кои постои меѓу осумте плански региони, за развојот на руралните средини и за ИПА фондовите.

XS
SM
MD
LG