Достапни линкови

Приведувања на протестите за ослободување на Навални


Приведувања на протестите за ослободување на Навални
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Повеќе од 1.600 лица биле приведени од полицијата на протестите во повеќе руски региони за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј Навални, кој беше уапсен минатиот викенд. Меѓу приведените е и сопругата на Навални, Јулија Навални и неговата блиска соработнчка Љубов Собол.

XS
SM
MD
LG