Достапни линкови

Симовски - Ќе имаме голема црна дупка од иселените од државата


Симовски - Ќе имаме голема црна дупка од иселените од државата
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:04 0:00

Ќе имаме голема црна дупка на оние кои се иселиле од државата, што ние не сме ги регистрирале со тековните регистрации. Јас ќе бидам прв што ќе биде незадоволен од податокот, но тоа не значи дека нема да го прифатам, вели директорот на Заводот за статистика, Апостол Симовски во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG