Достапни линкови

Османи- Бугарија сака дел од Преспанскиот договор да користи, а дел да одбие


Османи- Бугарија сака дел од Преспанскиот договор да користи, а дел да одбие
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:28 0:00

Секое излегување од Договорот за пријателство со Бугарија, го прави проблемот конфузен и неразбирлив, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи. Тој додава дека идентитеските теми како јазикот се на маса, но дека за нив македонската страна не преговара.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG