Достапни линкови

За македонските трејсери паркурот е и животна лекција


За македонските трејсери паркурот е и животна лекција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Паркурот како уметност на брзо движење преку препреки постои од 1988 година, а во Македонија пред 11 години е формиран првиот тим, Beyond. За македонските тресери предност на овој спорт е што е еден од најефтините спортови и што е еден вид животна филозофија, односно како да се стигне од точка А до точка Б. Теодор Богоевски, 18 годишен трејсер од Скопје, истакна дека треба полека и внимателно да се учи паркурот за да нема повреди. Што има да порача тој?

Категории

XS
SM
MD
LG